• Žiacka školská rada

Uskutočnené aktivity

September

Biela pastelka

Aj tento rok sme sa zapojili do verejnej zbierky s názvom Biela pastelka, ktorá sa konala 20. 9. 2019, počas ktorej sa nám podarilo vyzbierať pre ľudí so zrakovým postihnutím sumu 559,74 €.

Všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili veľmi pekne ďakujeme.

November

Zber papiera

V týždni od 25. do 29. novembra 2019 sa na našej škole konal zber papiera, ktorý organizovala Žiacka školská rada.

Najviac papieru sa podarilo doniesť žiakom:

Sáre Peckovej z 5.A triedy, ktorá doniesla 241 kg papiera.

Matilde Repkovej z 5.E triedy, ktorá doniesla 200 kg papiera.

Ninke Langerovej zo 4.C triedy, ktorá doniesla 171 kg papiera a Lucke Langerovej z 1.D triedy, ktorá doniesla tiež 171 kg papiera.

Aktivity Škola, ktorá mení svet

Dňa 29.11. 2019 sa žiaci Žiackej školskej rady zúčastnili aktivít, ktoré prebiehali od 2. po 6. vyučovaciu hodinu. Aktivity realizovala lektorka z projektu Škola, ktorá mení svet. Toto stretnutie bolo zamerané na prehĺbenie vzťahov medzi žiakmi, na rozvoj organizačných a sociálnych zručností.

December

Mikulášska pošta

V dňoch od 2.12. do 6.12.2019  prebiehala na škole Mikulášska pošta. Žiaci z parlamentu zbierali poštu v ranných hodinách pred vyučovaním vo vestibule školy. Každý žiak  mohol priniesť nejakú drobnosť, sladkosť, či pozdrav pre nejakého spolužiaka, kamaráta či učiteľa. Túto Mikulášsku poštu dňa 6.12.2019 roznášal Mikuláš so svojimi pomocníkmi po jednotlivých triedach spolu s Mikulášskymi balíčkami.