Pozóór, začíname...

Žiacky rada sa prvý krát stretla 11. 9. 2015 a následne na dvojdňovom stretnutí - zasadnutí na konci septembra, ktorého súčasťou bola noc strávená v priestoroch školy. Členovia sa navzájom spoznávali a plánovali aktivity na tento školský rok. Obnovili nástenku žiackej rady, zadali si úlohy. Tu sme sa rozhodli zapojiť školu do projektu Hovorme o jedle a zorganizovať Oldies party – párty 70. – 90. rokov. Ďalšie aktivity dopĺňame v priebehu školského roka.

OKTÓBER 2015

HOVORME O JEDLE

V projekte Hovorme o jedle žiaci:

• zo 7.B vytvorili dotazník na hodinách BIO týkajúci sa ovocia a zeleniny.

• zo 7.C vytvorili projekt o jedle pod názvom „Príjem ovocia a zeleniny“.

• 2. ročníka prezentovali zdravé stravovanie v kostýmoch a recitovali básne vo všetkých triedach.

• 6. ročníka vytvorili nástenku s názvom „Zdravá strava“ (vo vestibule školy)

• na hodinách VYV robili výtvarné práce s témou zdravé jedlo

• na hodinách SJL prebiehala Literárna súťaž = úvaha s témou „Načo sú nám polia, sady“

• lenovia ŽP pri vstupe do budovy školy krájali a rozdávali ovocie

• naša škola získala diplom

DECEMBER 2015

"ÚSMEV PRE STROM"

Súťaž pod názvom „ÚSMEV PRE STROM“  je súčasťou projektu ZELENÁ ŠKOLA.

Súťaž trvá od septembra 2015 do apríla 2016.

Súťaží sa v troch oblastiach:

• „Zbieraj a recykluj“ – zber papiera

• „Zasaď strom – Park Harmony“ – vysádzanie stromov

• „Vytvor kreatívny eko-projekt“

V decembri prebehol Týždeň zberu papiera, ktorý bude pokračovať aj v marci. Cieľom je nazbierať čo najväčšie množstvo papiera.

Do súťaže sme sa prihlásili spoločne ako škola - ZŠ Karpatská, ale aj jednotlivci.

Ceny pre školu sú nasledovné: výrobky značky Harmanec pre celú školu na celý šk. rok, exkurzia do Harmaneckej jaskyne, exkurzia do výrobného závodu SHP Harmanec a edukačné materiály pre celú školu.

Ocenenie pre jednotlivcov: vecné ceny v hodnote 500€, 300€ alebo 100€.

V prvom týždni zberu papiera sme vyzberali 2097 kg!!!

FEBRUÁR 2016

OLDIES PARTY

Oldies party sa uskutočnila 9.2.2016. Párty v duchu 60.-70.-80. rokov pre žiakov 2. stupňa začala o 9:00 a skončila okolo 12:30. Počas párty sa konali pre zúčastnených rôzne hry z tohto obdobia, v ktorých ste mohli získať lístky do tomboly a do súťaže v karaoke. Členovia rady si nacvičili spoločný country tanec. Počas celej párty hrala oldies hudba(slovenská aj svetová). Žiaci aj pani učiteľky sa úžasne zabávali.

