• V základnej škole Karpatská úspešnejší

Naša škola je v období od 1. januára 2018 do decembra 2021 zapojená do projektu "V základnej škole úspešnejší", ktorý je financovaný z prostriedkov Európskej únie. Poskytovateľom nenávratného finančného príspevku vo výške 98 496,00 € je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán pre operačný program Ľudské zdroje. Finančné prostriedku sú výlučne určené na úhradu mzdových nákladov k novovytvoreným pracovným miestam.

V ďaka projektu sme v škole zamestnali ďlašiu špeciálnu pedagogičku a sociálnu pedagogičku.

Hlavným cieľom projektu je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov. Cieľ je dosahovaný prostredníctvom aktivít zameraných na vytváranie vhodných podmienok pre spoločné vzdelávanie detí/žiakov so ŠVVP a aktivít prispievajúcich k vyrovnávaniu znevýhodnenia žiakov a zabezpečeniu rovnosti príležitostí vo výchovno-vzdelávacom procese.

Operačný program

OP Ľudské zdroje