1. Surfujte po interenete spolu s deťmi, zistíte tak, aké stránky navštevujú a aj sami sa určite naučíte pár nových vecí. Budú to vaše spoločné chvíľky.
        2. Dohodnite si s deťmi pravidlá používania internetu. Napíšte ich na papier, nech sú na viditeľnom mieste a jasné. Pravidlá sú dôležité aj v bežnom živote. Sú v škole, v práci ... naučme deti dodržiavať ich.
        3. Upozornite dieťa na to, aby si dávalo pozor, keď niekomu zveruje svoje osobné informácie a vysvetlite mu, čo nesmie – nikomu povedať
        4. Rozprávajte sa s deťmi o rizikách stretnutia s on-line‚ƒ ľudmi v reálnom svete a presvedčte ich, že ak by sa s takouto osobou chceli stretnúť, pôjdete s nimi.
        5. Naučte deti, aby  neverili všetkému, čo sa na internete dočítajú, vidia alebo počujú.
        6. Sadnite si s deťmi k počítaču a naučte ich rozoznávať reklamy.
        7. Myslíte na to, že internet je podobný televízii a ani obsah v televízii nie je vhodný pre všetky deti.
        8. Vždy majte prehľad o tom, ako vaše deti internet používajú, aby nám niekde nezablúdili !
        9. Pozitívne aspekty internetu prevažujú nad tými negatívnymi,  len vtedy, ak používame internet s rozumom. Buďte dobrým príkladom!
        10. Podporujte deti v dodržiavaní správnej netikety (zásady slušného správania sa na inernete). Deti ich už poznajú, avšak opakovanie matka múdrosti.

OTESTUJTE SA!

Ste dobrý e- rodič?