• HK - regionálne kolo súťaže

22. 3. 2022

V regionálnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín sme mali úspešné umiestnenie:

v  3. kategórii prednesu prózy, žiačka 8.A triedy Eliška Pokorná získala 2. miesto.

v  2. kategórii prednesu prózy, žiačka 5.B triedy Klára Pokorná získala 1. miesto.

Dievčatám k úspechu blahoželáme.

• Vyhodnotenie výtvarnej súťaže

19. 3. 2022

Návrhy na obal žiackej knižky tvorili žiaci na hodinách výtvarnej výchovy. Výber najlepších z nich prebiehal hlasovaním žiakov.  Výsledkom hlasovanie je

1.miesto - Nikola Hanuliaková 5.A

2.miesto - Sára Jankechová 5. A

3.miesto - Adela Bocincova 7. D

Dievčatám tlieskame. Ich práce postupujú do celoslovenského kola.

• Biologická olympiáda - školské kolo

25. 2. 2022

Dňa 18.2.2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo biolologickej olympiády, v ktorom súťažilo 11 žiakov , z toho boli 10 úspešní riešitelia. V odbornosti botanika postupujú do okresného kola súťaže Matin Valky z 8.D a Ela Majcherová zo 6.D, v odbornosti zoológia Mathyas Procházka zo 6.B a Sofia Šteffeková zo 7.B.

Veľmi nás tešia úspechy našich žiakov a žiačok. Postupujúcim súťažiacim prajeme veľa úspechov v ďalšom kole súťaže.

• EXPERT geniality show 2021/22

17. 2. 2022

V tomto školskom roku sa súťaže EXPERT zúčastnilo 25 žiakov našej školy, z ktorých 9 získalo titul TOP Expert, čo znamená, že sa vo svojej kategórii umiestnili v prvej štvrtine rebríčka v celkovom poradí a titul Expert získali ďalší dvaja žiaci za umiestnenie v prvej štvrtine rebríčka v niektorej téme vo svojej kategórii.

Medzi 3 % najlepších vo svojej kategórii v celkovom poradí sa podarilo svojimi vedomosťami prebojovať a vecnú odmenu získať Samuelovi Hudecovi (5.C) a Jonášovi Šmehýlovi (6.D).

Našimi TOP Expertmi sú: Samuel Hudec (5.C), Richard Sládek (5.D), Natália Keméňová (5.D), Noel Lončík (5.D), Jonáš Šmehýl (6.D), Maroš Krajčovič (7.E), Filip Roman Michel (8.B), Michal Valášek (8.B), Matej Čičman (8.C)

Našimi Expertmi sú: Zuzana Galková (6.D) a Samuel Boris Balla (8.A)

Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy aj ostatným účastníkom súťaže.

• Olympiáda NJ

10. 2. 2022

Vyhodnotenie školského kola olympiády z nemeckého jazyka:

1. miesto - Júlia Májková, 8.D
            2. miesto - Terézia Muráňová, 9.A
            3. miesto - Zuzana Komárková, 9.A

Julka Májková získala v okresom kole 2. miesto a postupuje do krajského kola. Gratulujeme!

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

10. 2. 2022

8. 2. 2022 (1. stupeň) a 1.2. 2022 (2. stupeň) sa konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Počet recitujúcich bol: 24 žiakov 1. stupňa a 36  žiakov 2. stupňa. Umiestnenie žiakov bolo následovné:

1. kategória

1.miesto           Matej Behančín, 7.D

2. miesto          Simona Ondrišíková, 8.C

3. miesto          Zachvejová Tereza, 8.D

Všetkým žiakom blahoželáme k ich umiestneniu. Fotografie zo súťaže nájdete vo galérii.

• Projekt Deti a architektúra

15. 12. 2021

Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt Deti a architektúra, práce žiakov.

Témou tohtoročného projektu  Deti a architektúra"Budovy pre kultúru" (vo svete a na Slovensku), ktorý mal svoje štádia postupnosti: deti sa zoznamovali cez e-kurz s jednotlivými budovami, potom tvorili svoje návrhy budov pre kultúru a nakoniec sa pokúsili stvárniť výtvarne niektorú budovu z kurzu.

Ukončením projektu je výtvarná súťaž, do ktorej sme poslali 38 žiackých prác. Zapojili sa žiaci 5.,6. a 7. ročníka.

• Zbierka "Sladká pomoc"

8. 12. 2021

V piatok 10.12. 2021, sa žiaci školy zapojili do zbierky s názvom "Sladká pomoc", v rámci ktorej kúpou čokoládky prispeli deťom a mladým ľuďom v Keni, Rwande, Etiópii a v Ugande sumou  420,20€.

🧡💛💚  Ďakujeme všetkým!  🧡💛💚

• Knižný Vševedko

15. 12. 2021

Žiaci 4. a 5. ročníka sa zapojili do literárno-vedomostnej súťaže Knižný Vševedko. Otestovali si vedomosti z rôznych oblastí literatúry. Najviac bodov a postup do regionálneho kola získali:

Filip Zelník, 5.B

Martin Šimaliak, 4.C

Samuel Hudec, 5.C

6. 12. 2021

Žiaci, rodičia i zamestnanci  zo Základnej školy na Karpatskej ulici opäť dokázali, že majú dobré srdce.

Škola sa zapojila do výzvy „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.“ V rekordnom čase sa im podarilo vyzbierať a odovzdať 105 krabíc plných drobností, darčekov venovaných z lásky, ktoré určite zasa potešia klientov Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Letokruhy, ktoré sídli rovnako ako škola na Karpatskej ulici v Žiline. Ďakujeme za štedrosť.

Škola má dlhodobú spoluprácu s týmto zariadením a keď v súčasnej dobe nemohli deti prísť do zariadenia, išli im aspoň zaspievať pod okná, a tak spríjemniť deň a pripomenúť, že na nich myslíme. Odovzdali veľký darčekový kôš naplnený kávičkou i voňavými čajmi.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Výzva "Koľko lásky sa vojde do krabice od topánok".

• Olympiáda v AJ - školské kolo

28. 11. 2021

Napriek náročnej situácii sa nám aj tento rok podarilo zorganizovať Olympiádu v anglickom jazyku. Do školského kola postúpilo 24 žiakov z 5. - 9. ročníka.

Víťazmi sa stali:

kategória 1A:

1. miesto: Lívia Dubajová, 7.E

2. miesto: Matilda Repková, 7.E; Tomáš Chvíla, 5.B

3. miesto: Natália Vangelová, 7.C

kategória 1B:

1. miesto: Aneta Tokárová, 8.B

2. miesto: Alex Pilátik, 9.A

3. miesto: Zuzana Hadzimová, 9.A

Všetkým srdečne blahoželáme a víťazom držíme palce v okresnom kole.

• Školská knižnica opäť v prevádzke

22. 11. 2021

Prostredníctvom projektu IROP, v správe Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR sa nám podarilo vynoviť knižný fond. Školská knižnica ponúka viac ako 4 000 knižných titulov pre žiakov a zamestnancov školy. Disponuje s úplne novými odbornými knihami, encyklopédiami a beletriou pre všetky vekové kategórie.

Čitatelia si knihy môžu, vypožičať alebo vrátiť, každý deň v čase od 10:00 do 14:00. S výberom a evidenciou kníh, pomôže pani knihovníčka.