•

Naša škola je súčasťou inovatívneho zážitkového vzdelávania prvej pomocii. Zapojili sme sa do medzinárodného projektu vzdelávania poskytovania prvej pomoci a súťaže KVÍZOMAT v poskytovaní prvej pomoci. Do projektu sú zapísaní žiaci 8. ročníka, ktorí budú pokračovať v projekte ako deviataci v nasledujúcom školskom roku 2024/2025. Projekt je súčasťou projektu Erasmus + a má niekoľko etáp.

Prvá etapa spočíva v príprave žiakov 8. ročníka. Jedná sa o praktické školenie s trénermi Slovenského červeného kríža.

Druhú etapu tvorí medzinárodná online súťaž škôl SR a ČR. Tá prebehne v novom školskom roku, v decembri. 2024/2025 Zúčastní sa jej 5 najlepších vybraných žiakov za školu. Súťaž bude naživo moderovaná moderátormi z ČR a SR. V Kvízomate pôjde nielen o správnosť odpovedí, ale aj o rýchlosť zodpovedania otázky.

Vyvrcholením projektu je tretia fáza – súťaž, do ktorej sa zapoja 5 najlepší žiaci, ktorí budú spoločne prakticky riešiť jednotlivé úlohy. Súťaž sa bude konať v Žiline v období apríl – máj, kde budú musieť riešiť rôzne udalosti zo života