2014/2016

http://www.zelenaskola.sk/        ...pre ľudí, ktorí dokážu vnímať, chcú rozumieť a vedia konať

Milí žiaci, vážení rodičia.

V školskom roku 2013/2014 sme sa zapojili do certifikačno-vzdelávacieho programu Zelená škola, ktorý je súčasťou celosvetovej siete Eco-Schools.

Hlavným cieľom programu Zelená škola je pomôcť školám nájsť cestu zmeny, ktorá povedie k zdravšej, "zelenšej" a aktívnejšej škole i spoločnosti.

Zelená škola je inšpiráciou, motiváciou a prostriedkom, ktorý pomáha prirodzene prenášať teoretické vedomosti o zodpovednom prístupe k nášmu životnému prostrediu do každodenného života. Tie potom môžu byť reálnym príkladom nielen pre školskú komunitu, ale tiež pre širokú verejnosť.

Zelená škola dáva najavo, že jej záleží na životnom prostredí na miestnej i globálnej úrovni.

Pre žiakov, rodičov a širokú verejnosť to znamená, že škola pristupuje k ochrane životného prostredia a prírody cieľavedome.

O aktivitách súvisiacich s projektom Vás budeme priebežne informovať.

Kolégium projektu