• V piatok 20.10.2023 vyvrcholili aktivity k projektu HOVORME O JEDLE s témou: Cukry, tuky, soľ.

Pred začiatkom tohto projektu sa uskutočnila rozhlasová relácia, na základe ktorej sa žiaci dozvedeli nielen o význame či škodlivosti cukrov, tukov a soli, ale boli informovaní aj o ďalšej realizácii projektu. Žiaci a učitelia sa tak mohli pripraviť na plánované tematické hodiny vo svojich triedach a na projektové vyučovanie. Vo vestibule školy bola pripravená pútavá interaktívna pomôcka v tvare pyramídy.

Počas dňa sa uskutočnili rôzne aktivity, ktoré prebiehali v rámci všetkých vyučovacích hodín. Žiaci kreslili, maľovali, písali, tvorili projekty, tajničky, vypracovali pracovné listy v rôznych jazykoch... . Jednou z aktivít bolo aj rovesnícke vzdelávanie v 1. až 4. ročníku. Táto aktivita naučila žiakov získať nové informácie o cukroch a tukoch v potravinách i o škodlivosti soli. Bolo to super oživenie vyučovania pre malých spolužiakov.

Tematickému dňu bol prispôsobený aj obed a pitný režim v školskej jedálni.