• ERAZMUS

V školskom roku 2019/2020 získala naša škola grant v rámci programu Erasmus+, ktorý poskytuje možnosti pedagógom rozvíjať svoje znalosti a skúsenosti a vymieňať si ich v rámci inštitúcií a organizácií v rôznych krajinách. Realizácia tohto programu  je navrhnutá na jeden rok a je do neho zapojených sedem pedagógov - p. učiteliek, učiteľov a špeciálna pedagogička.

Vďaka schválenému grantu absolvovali už naši pedagógovia študijné pobyty vo Veľkej Británii, Malte a v Českej republike, kde sa oboznámili s novými, netradičnými metódami vo vyučovaní cudzích jazykov, ktoré priebežne využívajú v rámci svojich vyučovacích hodín. Vďaka príležitosti stretnúť sa s učiteľmi anglického jazyka z rôznych kútov sveta, spoznali a porovnávali kultúru a vzdelávacie systémy iných krajín. Účasťou na zahraničných mobilitách si mali pedagógovia  možnosť zlepšiť svoje kompetencie pri práci so žiakmi a získať nové skúsenosti, metódy a techniky na tréning pamäti, pomocou ktorých si žiaci lepšie učivo zapamätajú, čo sa neskôr prejaví v lepšom prospechu i vo výsledkoch testovania. Nové spôsoby diagnostiky detí, tvorby individuálneho vzdelávacieho plánu a vhodných učebných pomôcok prispejú k zlepšeniu práce so žiakmi so špeciálnymi vzdelávacími potrebami (ŠVP). V neposlednom rade mali možnosť neobmedzenej komunikácie v anglickom jazyku, čím si zvýšili aj svoje jazykové zručnosti a nadobudli možnosti v osobnom profesionálnom rozvoji.

V rámci nadobudnutých skúseností veríme, že vďaka projektu Škola hrou - podpora pozitívneho vzťahu k anglickému jazyku a európskej kultúre, dôjde k rozvoju a skvalitneniu výučby cudzích jazykov na našej škole.

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať grant a úspešne absolvovať zahraničné mobility. Vďaka preto patrí celému realizačnému tímu, ako aj sprostredkovateľskej agentúre Cambridge Study, ktorá nám poskytla mnohé  užitočné informácie a rady a priebežne sa zaujímala o realizáciu jednotlivých mobilít.

Mgr. Andrej Gerba