Besedy

Beseda s Martou Hlušíkovou

Beseda so spisovateľkou Martou Hlušíkovou

Dňa 16.12.2017 sa žiaci 6. ročníkov a 5.D zúčastnili besedy Krajskej knižnice v Žiline. V rušnom predvianočnom období sa žilinskej knižnici podaril veľký skalp, a to pozvať na besedu  jednu z najúspešnejších spisovateliek pred deti a mládež – Martu Hlušíkovú.

Tá v príjemnej atmosfére deti zoznámila so svojimi knižkami. Cez detské knižky ako Bublinkové rozprávky, Kde pavúky tkajú cukrovú vatu i jej poviedkovú tvorbu sme sa dostali k teenegerským knihám. Pre veľký záujem detí tu bola pozornosť venovaná  najmä knižke s názvom Neznášam, keď ma hladkajú po hlave.

Pani spisovateľka potom ešte ochotne a trpezlivo odpovedala na zvedavé otázky jej čitateľov. Tak sa deti mohli dozvedieť, čo ju inšpiruje v tvorbe, ako často píše, akému zamestnaniu sa venovala, ale aj to, či po nej umelecký talent zdedili jej deti.

Naši nadšenci si jej knižky mohli kúpiť. Ako pozorne a zaujato deti v knižnici počúvali, si môžete pozrieť v našej fotogalérii (stačí klik na foto).

Za krásny estetický a umelecký zážitok ďakujeme.