Bezpečne na bicykli

Naša škola sa zapojila do projektu Nadácie Volkswagen Slovakia a neziskovej organizácie TERRA GRATA, ktorá je autorom 3Dbezpečne na bicykli.

Hlavným dôvodom vzniku projektu je, že jedným z tragických  javov cestnej premávky sú nehody detí na bicykli. Pretože prioritou sú životy a zdravie detí, rozhodla sa vyššie uvedená organizácia a nadácia urobiť pre zvýšenie ich bezpečnosti na cestách vzdelávací a zároveň príťažlivý projekt.

Cieľom tohto vzdelávacieho projektu je však čo najviac prispieť k bezpečnosti mladých cyklistov v rušnom prostredí cestnej premávky. Má zvýšiť ich znalosť dopravných predpisov, zlepšiť ich orientáciu v zložitom prostredí rôznych dopravných situácií a viesť k ich obozretnosti a ohľaduplnosti k ostatným účastníkom cestnej premávky.

Projekt prebieha od  začiatku školského roka 2015/2016 do 31. januára 2016. Ide vlastne o interaktívny cyklistický trenažér. Deti od 10 rokov vyššie, za seba aj za našu školu, súťažia na tejto špeciálnej internetovej stránke www.3Dnabicykli.sk

Viac informácií na stránke nadácie: http://www.3dnabicykli.sk/?page=projekt