•         Projekt "Bezpečná škola"

Rodičia, žiaci, učitelia poznajú školský poriadok a rozumejú, prečo naša škola neakceptuje nevhodné formy správania ako šikanovanie, zneužívanie zdraviu škodlivých látok, látkové a nelátkové závislosti a iné:

Naša škola sa preto bude snažiť vytvárať tieto opatrenia:

1. Tu nie sme online, tu sme s deťmi naživo.

V našej škole je zakázané akékoľvek používanie mobilných telefónov z dôvodu ochrany samotných detí pred rizikami technológií. Zároveň chceme budovať sociálne kompetencie v rámci komunikácie, empatie, spolupatričnosti a iné.

Pre rozvoj detí v oblasti technológií máme na to vyhradené priestory a čas.

2. Tu sa chceme naučiť pochopiť pravé radosti života.

Snažíme sa budovať protidrogové postoje u našich žiakov, aby sa v živote nestratili a dokázali si hľadať radosť vo veciach, ktoré sú pre zdravie a život bezpečné.

Neakceptujeme žiadne formy propagácie týchto látok, rovnako ich nahrádzajúce alternatívy.

3. Tu chceme byť každý rešpektovaný a zároveň rešpektovať.

Naša škola netoleruje žiadne násilie či už psychické alebo fyzické.

Každý na našej škole má právo na bezpečie a toleranciu jeho individuality.

4. Tu chceme, aby rodičia patrili medzi nás.

Chceme pomáhať ohrozeným deťom v rodinách.

Podporujeme zdravý vývin detí nielen v škole, ale aj doma.

Škola nepatrí len učiteľom a deťom. Dôležitou súčasťou školskej komunity sú práve rodičia a rodinné prostredie, ktoré má najväčší vplyv na dieťa. Preto chceme umožniť, aby sa aj rodičia podieľali na budovaní školy.