• Internetová žiacku knižku /ďalej IŽK/ na našej škole používame od školského roku 2010/2011. Internetová žiacka knižka ostáva pre žiakov 1. stupňa aj dnes ako ďalšia možnosť ku klasickej žiackej knižke. To znamená, že rodič má možnosť získavať prehľad z oboch uvedených zdrojov. Rodičia žiakov 2 stupňa majú od školského roka 2019/2020 len elektronickú formu žiackej knižky. O prospechu budú rodičia aj naďalej pravidelne informovaní na rodičovských združeniach.

Rodičia každého žiaka majú svoje prístupové meno a heslo, ktoré im do internetovej žiackej knižky - portálu Edupage - umožní tzv. "Rodičovským kontom". V elektronickom prostredí školského portálu nájdu nielen známky svojho dieťaťa, ale i jeho údaje o dochádzke a správaní počas vyučovania /okrem individuálnych pochvál a poznámok jednotlivých učiteľov na jednotlivých predmetoch, sa v elektronickej žiackej knižke evidujú i poznámky a pochvaly priamo z klasifikačného záznamu/.

Všetky spomenuté údaje sú prístupné len rodičom daného dieťaťa, teda žiaden iný rodič nemá možnosť nahliadnuť do žiackej knižky, ktorá nepatrí jeho dieťaťu.

Žiaci získajú prihlasovacie údaje na používanie žiackého konta EŽK od triedneho učiteľa.

Upozornenie! Žiacke konto nemá toľko funkcií a možností ako rodičovské konto! Preto je dôležité, aby rodičia uviedli triednemu učiteľovi mailovú adresu, na ktorú sa potom odošlú vygenerované prihlasovacie údaje do EŽK!

Údaje v IŽK sú aktualizované najmenej jedenkrát za týždeň.