• Žiacka školská rada

Šk. rok 2017/2018

...  a sme tu opäť :-)

Na našom prvom zasadnutí, ktoré sa konalo 30.9.2016 sme sa rôznymi hrami zoznámili s novými členmi rady a rozdelili si hlavné pracovné úlohy (foto TU ).

Tajným hlasovaním sme za zvolili predsedu Petru Balátovú a za podpredsedu Zuzanu Kučerovú.

Zoznam ostatých členov doplníme, zatiaľ postačí foto :-).

Prajeme všetkým členom žiackej školskej rady veľa elánu,tvorivosti a skvelých nápadov ... a nech nikoho neodradí skoré ranné vstávanie:-)).

Naše druhé zasadnutie sa konalo 14.10.2016. Na tomto zasadnutí sme sa oboznámili so Štatútom žiackej školskej rady  a začali sme sa zaoberať plánom na nasledujúci polrok. Zhodli sme sa na Zbere papiera, Vianočnej párty, Poslaneckom stánku a Farebných dňoch. Rokovali sme aj o aktivite, ktorú by sme zorganizovali pre žiakov 6. -9. ročníka v čase karnevalu. Radi by sme uskutočnili aj cyklistické preteky a letné hry. O schválených aktivitách vás budeme informovať cez zástupcov tried a školským rozhlasom.

Na záver sme hromadne zložili Poslanecké sľuby, v ktorých sme sa zaviazali na spoluprácou so žiackou školskou radou a spolužiakmi.

Ema Kasáková

Poslanecký stánoček

Dňa 22.11. sa uskutočnila akcia pod názvom "poslanecký stánoček", ktorý usporiadala žiacka školská rada. Ráno pred vyučovaním a po 5tej vyučovacej hodine sa poslanci žiackej školskej rady snažili predstaviť seba a svoju činnosť prostredníctvom rôznych aktivít. Nechýbalo občerstvenie, schránka nápadov pre zlepšenie školy, kvíz o činnosti rady a iné.

Fotografie z uvedenej akcie sú TU :-)

Jesenný zber papiera

Za zber papiera odmeníme najlepších zberačov, ktorí doniesli nad 100kg,  ďalších 3 špeciálnej kategórií a najlepšiu triedu.

Na prvých troch miestach sa umiestnili: Krajčiová 9.B, Siptáková 5.D,  Pecková 2.A

V špeciálnej kategórií budú odmenení: Kamenárová 4.D, Stankovič 9.B, Stankovičová 7.B

Nad 100 kg priniesli papier: Dobešová 5.B, Mandáčková 3.A, Langerová 1.C, Komárková 4.A, Singerová 9.B, Ševčík 2.B

Suchanič 1.D, Remeňová 5.B, Škodová 6.B, Maglione 3.D, Cingelová 5.D

Vymenovaným žiakom gratulujeme za ochotu a usilovnosť. Kategóriu najlepšia trieda v zbere papiera vyhráva 2.A. Trieda bude odmenená vstupenkami do zábavného parku.

Blahoželáme  :-).

Foto z ocenenia žiakov

Vianočné posedenie a vianočné trhy

Tento rok sa naša žiacka rada zúčastnila predaja vianočných dekorácií na vianočných trhoch našej školy. Vyzbierané peniaze sme použili na nákup surovín na výrobu detského punču.

V rámci 5.-9. ročníka sme organizovali vianočné posedenie v telocvični. Program začal živým Betlehemom, ďalej nám zaspievali koledy naše spolužiačky a nechýbalo ani krátke divadelné predstavenie nášho dramatického krúžku. Žiaci si mohli zahrať v pokojnej vianočnej nálade z spoločenské hry a zaspievať karaoke. V kuchynke bežalo súbežne podávanie vianočného punču.

Fašiangy

Po úspešnej minuloročnej oldies párty sme tento rok zorganizovali Black - Red- White párty. Motívom bolo obliecť sa do všetkých troch farieb. Párty sa tento raz konala v telocvični a zúčastnili sa jej žiaci 5.-9. ročníka. K dobrým kostýmom, hudbe a nálade nechýbala ani tombola vo farbách párty a tanečné videá, podľa ktorých mohli žiaci spoločne tancovať.

Deň Zeme

V rámci dňa zeme sme mali tento rok špeciálnu úlohu. Boli sme vybraní, aby sme pripravili ochutnávku zdravých jedál. Pripravovali sme rôzne nátierky, piekli chlieb a iné.

Jarný zber papiera

Jarný zber papiera sa uskutočnil na prelome mája a júna. Na žiackej rade sme odsúhlasili, že vyzbierané peniaze sa použijú na ocenenie prvých troch najlepších zberačov a zvyšok darujeme Žilinskému útulku pre psov. Napokon sa pre tento útulok vyzbieralo 205 eur. Všetkým zapojeným ďakujeme.

Karpatská má talent

Tento rok sme usporiadali nultý ročník súťaže Karpastká má talent. Do talentu sa mohli zapojiť všetci žiaci našej školy. Koncom apríla prebehli castingy, počas ktorých prihlásení žiaci predviedli svoje talenty pred porotou zloženou z pedagógov a zástupcov žiackej rady. Napokon porota vybrala 10 najlepších žiakov, ktorí postúpili do finále. Na konci júna sa konalo dlho očakávané finále v átriu školy. Finalisti vystupovali pred všetkými žiakmi, tí mali za úlohu na konci súťaže hlasovať za najlepší talent. Po úžasných vystúpeniach sa víťazom stal Maximilán Loj zo 6.D so svojím tanečným vystúpením.