• SEPTEMBER

Voľba členov do školského parlamentu. Do tried sme porozdávali informačné plagátiky ohľadom volieb žiakov do školského parlamentu. Voľby žiakov prebiehali počas triednických hodín. Po voľbách sa uskutočnilo prvé stretnutie, na ktorom si členovia spomedzi seba zvolili predsedu parlamentu, podpredsedu, zapisovateľa a dobrovoľníkov, ktorí mali za úlohu sa starať o nástenku a hlásiť oznamy do školského rozhlasu.

Biela pastelka

Aj tento rok sme sa zapojili do verejnej zbierky s názvom Biela pastelka, ktorá sa uskutočnila 21.9.2018 v priestoroch našej školy. Cieľom zbierky bolo získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. V rámci organizácie sa do zbierky zapojili členovia školského parlamentu, ktorým sa podarilo vyzbierať sumu 277,84 €.

Všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili veľmi pekne ďakujeme.

OKTÓBER

Vzdelávanie žiackych školských rád základných škôl organizované Slovenským inštitútom mládeže IUVENTA. V dňoch 25. a 26. októbra Slovenský inštitút mládeže IUVENTA organizoval Vzdelávanie žiackych školských rád základných škôl, ktorého sa zúčastnili aj dve žiačky našej školy – Zuzka Komárková a Miška Palárcová spolu so sociálnou pedagogičkou. Na vzdelávaní sa žiačky dozvedeli, že spôsob, akým sa dá učiť novým veciam nemusí vždy viesť len cez školskú lavicu. Zábavnou formou sa venovali témam, ako: neformálne vzdelávanie, legislatívne ukotvenie ŽŠR na základnej škole, činnosti ŽŠR – rôzne príklady aktivít.

NOVEMBER/DECEMBER

Burza hračiek – počas piatich dní – od 16.11.2019 prebiehal na škole zber hračiek, ktoré žiaci mohli priniesť v ranných hodinách pred vyučovaním do školskej kuchynky. V týždni od 3.12. do 7.12. prebiehala na škole burza hračiek v ranných hodinách pred vyučovaním vo vestibule školy, kde si žiaci mohli za symbolickú cenu kúpiť nejakú hračku. Vyzbierané peniaze dňa 18.12.2018 zaniesla školská psychologička s vybranými žiakmi do Domova sociálnych služieb Lúč v Žiline.

DECEMBER

Mikulášska pošta – v dňoch od 3.12. do 6.12. prebiehala na škole Mikulášska pošta. Žiaci z parlamentu zbierali poštu v ranných hodinách pred vyučovaním vo vestibule školy. Každý žiak z ročníkov 5. až 9. mohol priniesť nejakú drobnosť, sladkosť, či pozdrav pre nejakého spolužiaka, kamaráta, či učiteľa. Tieto darčeky 6.12.2018 žiaci z parlamentu prezlečení do kostýmov Mikuláša, anjelov a čertov rozdávali po jednotlivých triedach túto poštu spolu s Mikulášskymi balíčkami.

Zber papiera – v týždni od 10. do 14.12. prebiehal na škole zber papiera. Organizátormi boli žiaci parlamentu, ktorí zbierali papier v ranných hodinách pred vyučovaním na parkovisku školy. Za celú školu sa nám v tomto vianočnom zbere papiera podarilo vyzbierať – 2978 kg.

Predvianočné pečenie koláčikov – sa uskutočnilo 17.12. po vyučovaní. Žiaci školského parlamentu spolu so svojimi koordinátormi si spravili spoločné predvianočné popoludnie, počas ktorého si napiekli koláčiky, medovníčky a zahrali si rôzne zábavné aktivity.

FEBRUÁR

Valentínska pošta – od 11.2. do 14.2.2019 mohli žiaci našej školy napísať nejaký Valentínsky odkaz a vložiť ho do Valentínskej krabice, ktorá bola v týchto dňoch umiestnená na chodbe školy. Dňa 14.2.2019 sa pošta roztriedila po jednotlivých triedach a žiaci parlamentu túto poštu poroznášali. Milé odkazy sa nedostali len do rúk žiakov, ale aj do rúk učiteľov.

Fašiangová zábava na tému Biela-Modrá-Červená. Aj tento školský rok sme spolu so žiakmi z parlamentu usporiadali fašiangovú párty na danú tému, žiaci tak mali prísť oblečení v týchto národných farbách, taktiež v týchto farbách bola vyzdobená aj telocvičňa. Pre žiakov bola pripravená aj tematická tombola. Počas párty boli pustené slovenské hity podľa vlastného výberu žiakov. V jednej časti z programu párty sa všetci žiaci zapojili do spoločného tanca, ktorý žiakom precvičila pani vychovávateľka. (28.2.2019)

MAREC

Deň otvorených dverí pre rodičov budúcich prvákov – žiaci školského parlamentu boli ochotní pomôcť aj počas tohto dňa, ktorý sa konal v sobotu 23. 03. 2019 na našej škole. Žiaci pomáhali najmä pri sprievode rodičov a detí po areály školy, zabávali budúcich prvákov rôznymi aktivitami a pod.

Deň učiteľov – tak ako každý rok, aj tento rok žiaci školského parlamentu si ráno privstali a pri príchode učiteľov do práce, učiteľov pekne privítali, obdarovali ich kvietkom a zablahoželali im k ich sviatku. (28.03.2019)

APRÍL

Zápis žiakov do prvého ročníka – žiaci školského parlamentu boli veľmi nápomocní aj pri tomto dni, počas ktorého uvítavali žiakov prvého ročníka a odprevádzali prváčikov do tried, kde prebiehal zápis. (3.-5. 04. 2019)

Deň narcisov – aj tento rok sme sa zapojili do verejnej zbierky, ktorá pomáha onkologickým pacientom. Zbierka sa uskutočnila 11.04.2019 a žiakom sa podarilo vyzbierať sumu 507,02 €.

JÚN

Letný zber papiera – od 17.06.2019 do 21.06.2019 sa uskutočnil letný zber papiera, počas tohto zberu sa nám podarilo vyzbierať 5040,9 kg.