Rôzne

Medzníky histórie

14. 6. 2017

V priestoroch mesta sa dnes konala dejepisná súťaž určená pre žiakov základných škôl. Hlavným cieľom súťaže bolo pripomenúť si 72. výročie ukončenia 2. svetovej vojny a odkaz Slovenského národného povstania.

Žiaci základných škôl si dnes zmerali svoje „sily“ vo vedomostnej súťaži o 2. svetovej vojne a o Slovenskom národnom povstaní, ktorá pozostávala z dvoch častí. V 1. časti riešili súťažiaci  testové  úlohy z okruhu vedomostí o vojne vo svete, o Slovensku počas vojny, SNP a Karpatsko-duklianskej operácii. V druhej časti žiaci predstavovali svoje projekty na  tému 2. svetovej vojny. Súťažiaci boli veľmi dobre pripravení, jednotlivé projekty svedomite vypracovali. Zvíťazili naši žiaci pod vedením pána učiteľa Mgr. Dávida Poláčka.

Víťazné družstvo: K. Kostelná, S. Stankovič, P. Palúchová, D. Horník, D. Filípek - všetci žiaci 9.B.

Gratulujeme!

Ešte foto z ocenenia: