• Oslava tvorivosti MyMachine Slovakia Expo 2019

V utorok 18. júna 2019 sme sa my žiaci 3. D zúčastnili na záverečnom podujatí 3. ročníka MyMachine Slovakia EXPO 2019 v knižnici TUKE v Košiciach. Otestovali sme 5 vynálezov - Levittér, Robota ZeŽiho, Upratovací stroj Stevie, My dress machine a Dvere do zázračnej krajiny alebo Lietajúce papuče.

Celé sa to začalo tvorivým workshopom v našej triede 15. októbra 2018, kde sme všetci usilovne kreslili perfektné vynálezy, ktoré mali pomáhať ľuďom. Čarovné pero, Lietajúce papuče. Stroj na triedenie liečivých byliniek, Liek na rakovinu a mnoho iných. Nakoniec si ujovia a tety zo Žilinskej univerzity vybrali Lietajúce papuče a pustili sa do kreslenia plánov ako náš vynález skonštruovať.

15. februára nás pozvali do televízneho štúdia Žilinskej univerzity a my sme  nakukli, ako asi bude náš vynález vyzerať a pracovať. Tiež sa nám snažili vysvetliť prácu v televíznom štúdiu, ale moc sme tomu nerozumeli. Asi sme na to ešte maličkí. Páčilo sa nám to aj tak.

Potom na našom vynáleze pracovali študenti SOŠ elektrotechnickej v Žiline. Celé to poskladali a za pomoci vysokoškolákov nám to aj predviedli na záverečnom podujatí.

Bola to výborná skúsenosť, na ktorú nezabudneme.

Žiaci 3. D