• Astrostop

•    Koniec novembra už tradične patril zábavno-vedomostnej súťaži ASTROSTOP. Krajská hvezdáreň v Žiline organizovala tohto už 25. ročník tejto súťaže.

Astrostop je vedomostná a tak trochu aj zábavná súťaž určená pre deti druhého stupňa základných škôl, členov astronomických a prírodovedných záujmových krúžkov. Úlohou súťaže je preveriť vedomosti žiakov z oblasti astronómie a príbuzných prírodných vied, naučiť ich individuálnemu presadeniu v konkurenčnej a súťažnej atmosfére. V prvom súťažnom kole riešia súťažiaci vedomostný kvíz. V druhom súťažnom kole je dôležitá aj rýchlosť a pohotovosť. Súťažiacim je premietnutá animácia alebo fotografia nejakého astronomického úkazu alebo objektu. Kto najrýchlejšie zareaguje, má právo odpovedať.

Našu školu v súťaži reprezentovali Dávid Ondruš zo 6.C a Marek Majerik z 8.A, ktorý sa umiestnil na 4. mieste.

Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.