XI. ročník týždňa HOVORME O JEDLE sa realizoval v týždni
            od 16.  do 20. októbra 2023

Od septembra 2018 sa naša škola každoročne zapája do projektu Hovorme o jedle, ktorý každoročne vyhlasuje MŠVVaŠ SR.

Cieľom súťažno-vzdelávacej aktivity je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže a dospelých pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, povedomia o význame potravín pri podpore regionálneho rozvoja, zamestnanosti a ochrane životného prostredia.

Každý rok si vtomto projekte vyberáme prioritnú tému. Tohtoročná téma má názov: Cukry, tuky, soľ. Počas týždňa, v ktorom sa projekt realizuje, žiaci pripravili interaktívnu pomôcku v tvare pyramídy. Cestou do školskej jedálne, v rannom či popoludňajšom čase sa žiaci pristavia a diskutujú o aktuálnej téme.

Všetci žiaci školy počas prvej vyučovacej hodíny, v rámci raňajok s triednym učiteľom, debatujú o téme a na ďalších vyučovacích hodinách robia rôzne aktivity k téme.  Fotografie z realizácie projektu sú vo fotogalérii.